To zaskakujące narzędzie, które pomoże Państwu w warszawskim sushi barze.

Z przyjemnością informujemy, że Sushi Sasa już trzynaście lat temu oferuje najwyższej jakości owoce morza, tradycyjne sushi i kreatywną japońską kuchnię w każdym miejscu. Tuńczyk bursztynowy jest najlepszy w zimie, kiedy jeszcze nie urodził się, a ich mięso jest bogate w tłuszcze. Amberjack w tym czasie nazywa się kanburi. Amberjack uprawia się od pokoleń i co roku zimą jest zepsuty na targowiskach i restauracjach. http://www.ajisushi.pl/ i pyszne, można powiedzieć, że są rybami klasy robotniczej. Ich jędrna, niemal chrupiąca faktura sprawia, że są popularne jako sashimi.

Służba tutaj od samego początku była straszna. Kiedyś siedzieliśmy na siedząco, zamówiliśmy rundę gorącej herbaty, bo na zewnątrz było mróz, ale po około 20 minutach jeszcze nigdy ich nie otrzymaliśmy. Musieliśmy zawinąć kelnerkę, żeby przypomnieć im o naszej herbacie i że jesteśmy gotowi na zamówienie. Nawet po zamówieniu jedzenie nie wyszło w rozsądnym czasie. Siedzieliśmy tam prawie pół godziny przed tym, jak zaczęła wychodzić nasza żywność. Jak stwierdzili inni Yelpers, wygląda na to, że priorytetowo traktowali przyjmowanie zamówień, a nie jedzenie u klientów.

Rolka sushi to jedzenie pochodzenia azjatyckiego, które zawiera ryż i owoce morza zawinięte w wodorosty morskie (nori). Do końca XX wieku sushi rolki były dostępne tylko w restauracjach. Obecnie wiele firm przygotowuje je do sprzedaży detalicznej w sklepach spożywczych. Mimo, że kilka z tych firm używa mechanicznych sushi-magazynarzy - tzw. robotów sushi - do formowania ryżu i dodawania przypraw, najlepsze jakościowe zwoje sushi są nadal ręcznie wyrabiane. Ekspert sushi kucharz, shokunin, potrafi walcować i ciąć od sześciu do ośmiu bułek sushi na kilka chwil. To nie chęć szybszej produkcji skłoniła niektóre firmy do korzystania z sushi robotów, lecz raczej niedobór doświadczonych szefów kuchni.

Wydaje się, że sushi wszędzie jest dość drogie. Niedawno dostałem zatrucie pokarmowe z sushi w sylwestra. Miałem jedną miękką skórkę mięsistego kraba sushi i jedną chrupiącą skórę łososia i nie czułem się zbyt dobrze przez resztę popołudnia. Szczęśliwie byłem na tyle dobry, że widziałem tamtej nocy fajerwerki NYE2.2 Nigdy nie miałem sushi od tamtego czasu... jeszcze.... Wygląda na to, że dla każdej z ulicznych kawiarni, które widzisz w tych dniach, na twarzy jest jedna restauracja sushi. Zdecydowanie stały się one podstawowym elementem w centrach handlowych w Australii. Tak wiele podobieństw na całym świecie.

Robiąc sushi ryż (najważniejszy komponent w sushi) zastraszył mnie, ale znalazłem te wspaniałe kierunki z Alton Brown. Znalazłam najprostszą recepturę, a ryż wyszedł z idealną konsystencją lepkiego ryżu. Kleistość sushi jest tym, co pomaga utrzymać sushi bułki razem.... Zdecydowanie nie chciałbyś spróbować tego razem z regularnym ryżem.

Najpopularniejsze polewy rybne dla nigirizushi to Maguro (tuńczyk), morszczuk (łosoś), Hamachi (żółty ogon), Hirame (halibut), Ebi (gotowana krewetka jumbo), Tamago (omlet jumbo) i Unagi (nowowodny węgorz). Są one popularne, ponieważ większość sushi początkujących osób znajduje je łatwiej na podniebieniu. Często można też spotkać Tako (ośmiornice), Ika (kałamara), Kani (krabinka), Ikura (salmon ikra), Awagi (abalon) i Kazunoko (śledź sarna), które mają wyraźny smak i przywykły do niektórych.

Możesz jeść Sushi rękami lub pałeczkami. Bez względu na to, jak, w obu przypadkach należy wziąć kawałek Sushi, zazwyczaj z ustami i umieścić go w podanym sosie sojowym. Zwróć uwagę, aby zanurzyć w sobie część ryby, a nie ryż, który może się rozpadać (a to jest podobno bardzo nietrwałe). Poza tym ryż zbyt szybko wchłania sos sojowy, co całkowicie pokrywa delikatny smak ryby. Po zanurzeniu kawałek zjada się jednym kęsem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *